CNC (Tezgah) Torna Tamiri

cnc torna tamiri

Cnc tezgahlar, elektromekanik sistemden oluşan, kontrol üniteleri, mekanik hareketli eksenler ve bunları hareket ettiren motorlar ile bağlantılı sürücüler ve sürücüleri kontrol eden CPU kontrol ünitelerinden meydana gelen, bazı mekanik aksamları hidrolik ve bazıları plc kontrolu ile yönetilen sistemlerden oluşan bir bileşlendir.

Cnc tezgah tamiri ve bakımında uzman ekibe sahip olan firmamız, her modelden ve markadan CNC ve Universal tezgahların;

  • İşleme merkezleri
  • Eksen sürücüleri
  • Powe Supply (Besleme Ünitesi)
  • Kontrol kartları ve
  • Servo motor ve spindle motorlarının tamirini garantili olarak yapmaktadır.

Makyap Elektronik olarak ayrıca kurumsal ve kobi firmaların sahip olduğu cnc tezgahların periodik (6aylık veya 1 yıllık) bakım sorumluluğunu üstlenmekte ve CNC tezgahların yedek parçalarını stoklarınımızda barındırmaktayız.

CNC Tezgah Bakımının Önemi

CNC tezgahlar genellikle talaşlı imalat, metal ve ağaç işleme işlerinde kullanıldığı esnada yüksek oranda toza maruz kalmaktadır. Bu toz nedeniyle makinaların kontrol panolarında her nekadar filtre sistemleri olsada zamanla filtlerin dolması, cihazların havasız kalması çok önemli arızaların oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Cihazlar üzerinde bulunan fanların bu tozlanma karşısında hız kaybetmesi yada durması cihazların ısınmasına yol açmakta ve bütün makinalarda yağlı aksanların tozlanmasıyla sürtünmelerin artması büyük mekanik arızalara neden olmaktadır.

Elektriksel ve mekaniksel bu tip arızaların önüne geçilmesi, üretimin durmaması ve en önemlisi arıza maaliyetlerinin en aza indirilmesi için, tezgahların periyodik bakımı önemli bir yer tutmaktadır.

Tam da bu noktada, Makyap Elektronik olarak, vermiş olduğumuz bakım hizmeti ile tezgahlarınızın bakımını detaylı bir şekilde yapıyor ve oluşabilecek arızalara erkenden önlem alıyor, tezgahlarınızın tam verim ile çalışmasını sağlayıp, tezgahın ömrünü uzatarak arıza maaliyetlerini en aza indiriyoruz ve üretiminizi aksamasına engel oluyoruz.

Sizlerde CNC tezgahlarınızın tamiri veya bakımı için bizlerle iletişme geçebilir ve vermiş olduğumuz tamir-bakım hizmeti için detaylı bilgi alabilirsiniz.